- Uroda/Zdrowie

Co warto wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna jest specjalistycznym i bardzo ważnym działem nowoczesnej stomatologii. Istotą zabiegów zaliczanych do tej grupy jest przeprowadzanie leczenia operacyjnego jamy ustnej. Niezwykle istotne staje się więc to, by nie tylko korzystać z profesjonalizmu związanego z doskonałym wykształceniem branżowym, ale znać również najnowocześniejsze rozwiązania dostępne w tym obszarze. Na co można liczyć, korzystając z usług gabinetu specjalizującego się właśnie w zabiegach chirurgii stomatologicznej?

Profesjonalizm zespołu

Doskonale wykształceni i doświadczeni chirurdzy stomatolodzy stanowić będą zespół specjalistów zajmujących się przeprowadzaniem zabiegów z obszaru chirurgii stomatologicznej. Co wyróżnia tych specjalistów od innych? Przede wszystkim idealna precyzja wszelkich działań oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta i jego problemu. Warto podkreślić, że do każdego zabiegu dobry chirurg przygotowuje się niezwykle dokładnie oraz dba o to, by podczas swojej pracy zastosować najnowocześniejsze, a zarazem najbardziej bezpieczne oraz wysoko zaawansowane techniki leczenia.

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii stomatologicznej

Zabiegów z obszaru chirurgii stomatologicznej jest naprawdę dużo, a do tych najczęściej wykonywanych w gabinecie stomatologicznym zaliczyć należy z pewnością ekstrakcje zębów, w szczególności tzw. zębów mądrości, czyli „ósemek”. Zęby te zaliczane są do najbardziej kłopotliwych i mocno narażonych na niszczące działanie próchnicy. Dobry chirurg stomatolog specjalizuje się również w leczeniu ropni oraz przetok ustno – twarzowych oraz w resekcji wierzchołka korzeni. Do tego nieobce są mu zabiegi dokonywane na zatoce szczękowej, jak i leczenie stawów skroniowo – żuchwowych.

Zalety leczenia chirurgicznego

Choć chirurgia stomatologiczna nie jest dla pacjenta niczym przyjemny, z jej zastosowaniem wiąże się szereg korzyści. Do najważniejszych zaliczyć należy skuteczną eliminację ognisk zakażenia oraz zachowywanie zdrowych tkanek zębowych. Nie bez znaczenia pozostaje również ogromne wsparcie dla leczenia kanałowego oraz periodontologicznego.