- Dom

Czy warto zainwestować w białe schody?

Białe schody drewniane sprawdzą się w wielu wnętrzach mieszkalnych, jak i użytkowych. Warto jednak wiedzieć o nich nieco więcej by zdać sobie sprawę z tego, czy ich wybór będzie dobrym pomysłem. Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Białe schody – do jakich wnętrz?

Przyjmuje się, że aranżacje obfitujące w biały kolor to świetny pomysł na wprowadzenie niecodziennych akcentów do wnętrza mieszkalnego. Z pewnością więc białe schody drewniane doskonale odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, w zestawieniu z ceglanymi ścianami czy jasnymi kamieniami. Wybór białych schodów sprawdzi się także we wnętrzach nowoczesnych, w których nie brakuje elementów szklanych, metalowych czy wykonanych z surowych tworzyw. Do tego biel schodów wykonanych z metalu świetnie pasować będzie do wnętrza o charakterze poprzemysłowym.

Białe schody – częściowo oraz całościowo

Białe schody drewniane nie muszą wcale być całkowicie białe. Z równie dużym powodzeniem sprawdzą się schody częściowo białe, które łączyć będzie biała konstrukcja i balustrada oraz drewno w naturalnym odcieniu. Z pewnością doskonałym pomysłem na odnowienie schodów drewnianych będzie pomalowanie ich na biało. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by od razu zamówić u najlepszego producenta w branży białe schody wykonane z wysokiej jakości drewna.

Inspiracje prosto ze Skandynawii

Wybór białych schodów wykonanych z drewna będzie nawiązaniem do stylu aranżacyjnego dominującego w krajach skandynawskich. Pod względem praktycznym warto jednak zdecydować się niekoniecznie na całą konstrukcję w bieli, jak na dominację bieli. Zaplanowanie schodów z białymi podstopnicami będzie wspaniale prezentować się wizualnie, stanowiąc jeden z najbardziej okazałych i dekoracyjnych zarazem elementów wnętrza mieszkalnego. Trend ten wchodzi do polskich salonów i domów. Kto wie, może z czasem przekona do siebie coraz więcej inwestorów? Z pewnością będzie doskonałym pomysłem na ciekawe zaaranżowanie wymarzonej przestrzeni mieszkalnej.