- Uroda/Zdrowie

Czym jest kriolipoliza i co warto o niej wiedzieć?

Kriolipoliza to nic innego, jak metoda redukcji tkanki tłuszczowej, którą przeprowadza się zupełnie nieinwazyjnie. Z pewnością zabieg ten będzie świetną alternatywą dla zabiegów z wykorzystaniem inwazyjnego skalpela. Co jest istotą zabiegu oraz jak on przebiega? Komu kriolipoliza polecana jest w szczególności? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

Siła chłodzenia

Istotą zabiegu kriolipolizy jest dostarczenie do podskórnej warstwy tłuszczu energii chłodzącej o niskiej temperaturze. Wszystko po to, by zainicjować proces apoptozy adipocytów. Działanie kriolipolizy polega na powolnym uwalnianiu lipidy z komórek tłuszczowych, a następnie na ich usuwaniu z organizmu osoby, która poddała się zabiegowi. Efektem kriolipolizy jest znaczne zmniejszenie grubości warstwy składającej się z tłuszczu, a przy tym proces ten zachodzi całkowicie bezinwazyjnie. Co najważniejsze – najlepsze rezultaty osiągać można już po 6-8 tygodniach stosowania zabiegu. Czy to nie brzmi wspaniale?

Jak wygląda zabieg?

Wykonanie profesjonalnego zabiegu kriolipolizy poprzedza konsultacja z dobrym kosmetologiem. To wówczas można zostać zakwalifikowanym do kriolipolizy, uczestnicząc w ustaleniu pożądanych efektów terapii.
W praktyce zabieg nie jest skomplikowany. Osoba poddawana zabiegowi powinna liczyć się z nałożeniem ochronnej membrany na miejsce zabiegowe, po czym później jest tam przykładany aplikator zasysający oraz chłodzący fałdy skóry. Podczas wykonywania zabiegu dodatkowo działa
vaccum, które zasysa i puszcza fałd skóry, zabezpieczając ją. O skuteczności kriolipolizy decyduje dokładnie określony czas chłodzenia, gwarantujący nieuszkadzanie innych tkanek.

Bezbolesność w pakiecie

Osoby pragnące skutecznie pozbyć się nadmiaru nagromadzonego tłuszczu z przyjemnością skorzystają z bezbolesnego, nieinwazyjnego, a przy tym także niewymagającego rekonwalescencji zabiegu kriolipolizy. Warto zapytać o dostępność zabiegi w dobrym gabinecie kosmetologicznym!