- Dom

Czym wyróżniają się dobre palety drewniane?

Wysokiej jakości palety drewniane to nie tylko palety nowe, ale również palety używane, dostępne w dobrym, renomowanym punkcie ich skupu. Co świadczyć będzie o tym, że palety kupione w takim właśnie miejscu, cieszą się tak dużym zainteresowaniem kupujących? Zapraszamy do lektury naszego wpisu – przedstawiamy cechy dobrych jakościowo palet drewnianych.

Klasyczne wymiary

Wysokiej jakości europalety to jedne z najczęściej kupowanych rodzajów palet. Co decyduje o tak wielkiej ich popularności? Przede wszystkim ich ustandaryzowany wymiar. Klasyczna paleta euro wyróżniać się będzie bowiem wykonaniem z drewna i wymiarami 800x1200x144 mm. Takie palety doskonale sprawdzą się w magazynowaniu oraz przewożeniu towarów. Ze względu na swoje rozmiary świetnie pasować będą do większości współczesnych magazynów i hal, gdzie składowane są towary różnorodnych gabarytów.
Oprócz wymiarów, wysokiej jakości europalety drewniane wyróżniać się będą także dobrą nośnością. Ich ciężar wynosi zazwyczaj 25 kg, a nośność uzależniona jest od sposobu rozłożenia ładunku i wynosić może nawet do 400 kg. To niemało!

Doskonała jakość materiałów

Wysokiej klasy palety drewniane dostępne w dobrym punkcie ich skupu nie będą niczym różnić się od palet nowych, dużo droższych. Wyróżnikiem doskonałej produkcji takich palet drewnianych jest wykonanie z wystarczająco mocnych materiałów i dodatkowo w taki sposób, by z powodzeniem móc transportować nawet spore ciężary, nie niszcząc podstawy czy desek. Najpopularniejszymi gatunkami drewna wykorzystywanymi do produkcji dobrych i sprawdzonych palet drewnianych pozostaje sosna oraz świerk. Do tego materiały te są też profesjonalnie obrabiane i składowane.

Palety bez uszkodzeń

Dobre palety używane to palety sprawdzone pod kątem możliwości wystąpienia różnorodnych uszkodzeń czy pęknięć. Inwestując w zakup dobrych palet ze sprawdzonego punktu ich skupu można mieć pewność, że będą to produkty pełnowartościowe, a do tego dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto je kupować!