- Budownictwo

Remont dachu z papy – jak prawidłowo go przeprowadzić?

By remont dachu przyniósł długotrwałe rezultaty, należy dopasować rozwiązanie, które stworzy ochronną powłokę o potwierdzonej skuteczności. Innowacją jest Hydronylon, czyli płynna membrana, służąca do renowacji pokryć dachowych z papy, pianki poliuretanowej oraz blachy. To, czym wyróżnia się Hydronylon, to potwierdzona jakość i skuteczność. Dzięki temu, koszt remontu dachu jest znacznie mniejszy i nie ma potrzeby wymiany całego pokrycia na nowe.

Renowacja dużego dachu

Należy podkreślić, że wyłącznie dach w dobrym stanie technicznym stuprocentowo spełni swoje funkcje. Konieczne jest zadbanie o jego prawidłowe utrzymanie. Problematyczne może okazać się znalezienie materiałów wysokiej jakości, które pozwolą na remont dachu płaskiego nawet wtedy, gdy stan techniczny jest zły. Profesjonalne rozwiązanie, jakim jest Hydronylon, pozwoli na sprawny remont dachu. Koszt, w porównaniu do jakości oraz skuteczności produktu, jest niezwykle niski. Co więcej, materiał jest łatwy w zastosowaniu i sprawdzi się w przypadku renowacji istniejących pokryć dachowych wykonanych z papy, blachy i gontu bitumicznego. Hydronylon będzie odpowiedni także do remontu dachu fabryki czy innych dużych przykryć.

Remont dachu – jak przebiega?

Decydując się na zastosowanie Hydronylonu, warto wiedzieć, jakie są poszczególne etapy renowacji. Naturalnym jest, że z biegiem czasu, dachy wymagają remontu. Wpływ na to mają nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, ale także promieniowanie UV. Ekologiczne, wodorozcieńczalne powłoki są skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o remont dachu. Ile kosztuje innowacyjny materiał? Koszt uzależniony jest od wielkości opakowania – kilogram Hydronylonu można nabyć już od 21 zł. Warto jednak zdecydować się na zakup produktu wraz z usługą, by mieć gwarancję najwyższej jakości wykonania.
Co istotne, Hydronylon wyróżnia się bezspoiwością, odpornością na warunki atmosferyczne, co przekłada się na szczelność i odbijanie promieni UV. Materiał ten dociera nawet w najtrudniejsze miejsca ze względu na to, że jest dostępny w postaci płynnej. Efektem jest szczelna i lekka powłoka, bez szwów i łączeń. Zabezpiecza dach oraz poddasze przed nagrzewaniem się, a co więcej – nie wymaga konserwacji.

Specjalnie wyselekcjonowane surowce pozwalają na uzyskanie materiału, który cechuje się hydroizolacyjnością, trwałością, elastycznością, przyczepnością. Przy tym Hydronylon jest produktem optymalnym cenowo. To dlatego, jeśli chodzi o remont dachu, cena będzie bardzo korzystna w porównaniu do jakości. Na system Hydronylon składają się m.in. podkład stosowany na papę bitumiczną lub podkład stosowany na dach z blachy, warstwa nawierzchniowa. Konieczne jest także nabycie akcesoriów – grunt na podłoża mineralne, siatka usztywniona, taśma butylowa.

Po pomyślnym przejściu badań, specjaliści zajmują się nakładaniem powłoki Hydronylon. Pierwszym krokiem jest przygotowanie podłoża – usuwane są pęcherze, a powierzchnia jest dokładnie oczyszczana. Kolejnego dnia, gdy dach wyschnie, nanoszona jest warstwa podkładowa wyrównująco-zamykająca, a następnie aplikuje się kolejną warstwę podkładu, w którym umieszczona jest siatka techniczna – zbrojenie powłoki. Na koniec nanosi się warstwę nawierzchniową. Efektem jest jednolita powłoka pokryć dachowych. Hydronylon doskonale nadaje się na remont dachu z papy termozgrzewalnej. Sprawdzi się także w przypadku remontu dachu płaskiego, a koszt jest niezwykle korzystny w stosunku do jakości.